Gündönümü’nde Gönüllü Olmak için:

 


 

ya da bu sayfadan aşağıdaki formu doldurarak başvuru yapabilirsiniz !

Gönüllü programımız 2011 yılından beri devam ediyor; 400 ü aşkın misafir ağırladık.

Aslında olabilirse mutlaka workaway veya helpX aracılığı ile başvurulsun istiyoruz 🙂
Eğer ingilizceniz varsa siz,yoksa ingilizce bilen biriyle birlikte bu sitelerdeki sayfamıza gidin ve hakkımızda yazılmış gönüllü geri bildirimlerini mutlaka okumaya çalışın lütfen.

Umarım doğaya,kırsala dair hayallarinize destek verebilecek-hatta belki ileride ben de burada yaşamak,aklımdaki mesleği yapmak istiyorum diyebileceğiniz, hoşunuza gidecek bir yerdir burası !

Muhtemelen bir diğer gönüllü ile paylaşacağınız bir odanız ya da çadır kurabileceğiniz bir alanınız olacak.Çadırda kalamayacak iseniz lütfen özellikle belirtin.İşletmemize 21 günden az olmamak koşulu ile gelebilmektesiniz.(8bin100 için ise 4 hafta minimum süre gerekli.)
Misafirhanemizin ortak mutfağı, oturma odası ve çamaşırhanesi ayrıca var.
Kahvaltı ve akşam yemeklerini misafirhane mutfağında diğer gönüllülerle birlikte kendiniz hazırlıyorsunuz. (malzemeleri ben temin ediyorum)
Öğlenleri ofiste yemek şirketinden gelen karavanayı tüm ekipçe yemekteyiz.

Biz ineklerini ve çalışmayı çok seven bir ekibiz. En önemli üç değerimiz; dürüstlük, çalışkanlık ve saygıdır.

Bilmelisiniz ki;
İşimiz çok ağır, yorucu ve kirli bir iştir. Günde 8 saat işlere yardımcı olmanız beklenecektir. Haftada birgün izin yapmaktasınız.

– yem hazırlığı
– sağım
– gübre temizliği
– inek tarama
– buzağı besleme
– ofis-sağımhane-kümes-mıntıka temizliği
– süt şişesi doldurma
– bahçe işleri
– tavuk bakım işleri
– keçi bakım işleri
– doğal yapı-tezek ev inşaatı

olarak özetleyebileceğim işlerimiz bulunmakta.

İşletmemiz organik sertifikalı bir işletme değildir; bütüncül yönetim uygulayan; toprağa hizmetle ekosistemi beslemeye ve dayanıklı kılmaya dair bir gelecek hayal eden,bunun için çalışan, gelişen bir işletmedir.

Gönüllülerimizin kendi kendilerini koordine etmeleri ve verilen program doğrultusunda çalışan ekiple birlikte hareket etmeleri beklenir. Günlük plan neticesinde ekipte gün aşırı 05:30 da işbaşı yapmanız istenecek.

Bir hafta önce söylemek koşulu ile; anlaşılan çıkış tarihinden önce, siz gönüllülüğünüzü, bizde misafir etmeyi sonlandırmak isteyebiliriz.

Bilgilerimiz aşağıda; başvurunuzu işleme alabilmek için belirttiğim bilgilere dair kabulünüz gerekli.